۱۳۹۹/۰۱/۰۹
معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا

معاون استاندار و فرماندارویژه فسا

کادر درمان و پرستاران و مجموعه های ذیربط ، از لحاظ روحی و جسمی روزهای حساس و سختی را سپری می کنند ، از جامعه انتظار داریم با رعایت اصول بهداشتی ، مددکار و همراه این قشر عزیز و زحمتکش باشند و به زحمات آنها پاسخی شایسته دهند

 مهندس حسین آرگیو معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا و رییس کمیته پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا :

💢 *طرح فاصله گذاری اجتماعی ، مبین ویژه بودن شرایط فعلی است و اگر  می خواهیم به شرایط عادی برگردیم باید راهکارهای این طرح را لازم الاجرا بدانیم* 

💢 *پیوستن به مجموعه افرادی که برای سلامت خود و جامعه ارزش قائل هستند و ضوابط و موازین بهداشتی را رعایت می کنند ، موجب تسریع در روند شکست دادن کرونا خواهد شد* 

💢 *کادر درمان و پرستاران و مجموعه های ذیربط ، از لحاظ روحی و جسمی  روزهای حساس و سختی را سپری می کنند ، از جامعه انتظار داریم با رعایت اصول بهداشتی ، مددکار و همراه این قشر عزیز و زحمتکش باشند و به زحمات آنها پاسخی شایسته دهند*
موارد تصریح شده در طرح فاصله گذاری اجتماعی ( مصوبه ی ستاد ملی مدیریت کرونا ) به این شرح است 

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

🔰 صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد.

🔰- خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌گردد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود.مدارس و دانشگاه ها تا پایان زمان طرح تعطیل است.

🔰- پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.

-🔰 اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه( گروهی که باید کاملاً فعال باشند جدول شماره یک، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد جدول شماره دو) به شرح پیوست، فعالیت می نمایند.

🔰- ادارات دولتی برابر بخشنامه صادره معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند نمود.

🔰- برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع می باشد.

🔰- تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم، سوخت مشمول ممنوعیتها  نمی‌گردد. محدودیت حداکثری در جابجایی مسافر با هواپیما، قطار و اتوبوس های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، اعمال می شود.

-🔰 طرح کنترل های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.

🔰- ممنوعیت های تعیین شده شامل کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد نمی گردد و تیم های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان اقدام می نمایند.

- 🔰به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک(1) ماه با اخذ کلیه هزینه های جانبی توقیف می شود. همچنین جریمه نقدی به مبلغ پانصد هزار تومان و پلمپ واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیرات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.

🔰- کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور در اطلاعیه های بعدی جزئیات و نکات مورد تأکید را مستمراً به اطلاع کلیه مردم عزیز ایران می رساند و همچنین  این کمیته آماده دریافت نظرات پیشنهادات می باشد.

🔰- برای اطلاع عموم، کمیته مستقر در وزارت کشور در سطح ملی و ستادهای استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا مستقر در استانداری ها و فرمانداری ها، مسئول پیگیری فرایند اجرای طرح بوده و به صورت روزانه ضمن رصد شرایط، نسبت به اتخاذ تدابیر لازم اقدام خواهد نمود.
🌀 *روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان فسا*


منبع : فرمانداری شهرستان فسا

کد خبر : 77275
تعداد بازدیدها : ۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */