۱۴۰۱/۰۷/۲۸

فرماندار ویژه شهرستان فسا در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس

باور داریم که سرمایه گذاری در امر کتاب و کتابخوانی منجر به رشد فزاینده و تکامل جامعه خواهد شد.

دکتر علیرضا فیروزی فرماندار ویژه شهرستان فسا در دیدار با دکتر منوچهری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فسا ضمن اشاره به جایگاه برتر فرهنگ در هر جامعه اظهار داشت:
 اهمیت فرهنگ کتاب و کتابخوانی  به گونه‌ای است که این امر می‌تواند باعث سعادت و توسعه جامعه شود و نشاط اجتماعی را به ارمغان آورد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از گروه های مهم هدف در موضوع فرهنگی مدارس هستند تصریح کرد:
 اگر فضایی به وجود آید که دانش آموزان با کتاب انس و الفت داشته باشند می توان انتظار داشت که از جامعه ای پیشرو و ایده‌آل برخوردار خواهیم شد وگرنه  دچار سردرگمی و ناهنجاری‌های اجتماعی و فردی می شود.

 در ادامه دکتر علیرضا فیروزی شهرستان فسا را  یکی از شهرستان های غنی در امر فرهنگ و تمدن برشمرد و افزود زیرساخت‌های فرهنگی این شهرستان بسیار ارزشمند و پربار است و این نکته ما را متقاعد می سازد که در هر نقطه ای از این شهرستان ظرفیت و پتانسیل گسترش کتابخانه و انجام امور فرهنگی وجود دارد.

 دکتر علیرضا فیروزی در پایان افزود تلاش خود را معطوف به تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های متعددی در سطح شهرستان نموده ایم زیرا باور داریم که سرمایه گذاری در امر کتاب و کتابخوانی منجر به رشد فزاینده و تکامل جامعه خواهد شد.

 در ادامه دکتر منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به شاخص های ارزیابی کتابخانه ها اظهار داشت : اتفاقات خوبی در شهرستان فسا به همت همکاران پر تلاشم انجام شده است و شاهد هستیم که شهرستان فسا در شاخص های مختلف از جایگاه مطلوبی برخوردار است وی همچنین با اشاره به اجرای قریب به ۵۰۰ برنامه فرهنگی در چند ماه گذشته توسط کتابخانه های شهرستان فسا بیان داشت : ما آمادگی کامل به منظور همکاری با سازمان های مختلف برای ترویج کتابخوانی داریم .
در ادامه   محمد حسین فیروزی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان فسا ضمن ارائه گزارش از وضعیت ۵ پروژه فعال شهرستان فسا گفت : احداث کتابخانه شهر نوبندگان مراحل پایانی خود را سپری می کند و تعهدات کتابخانه خیر ساز شهر فسا نیز تا نیمه آبان به پایان می رسد همچنین کتابخانه روستای امیر حاجیلو در حال پیگیری است و بخش جدید کودک و نوجوان کتابخانه بقیه الله میان شهر با کمک خیرین تا هفته کتاب به بهره برداری می رسد.


منبع : فرمانداری شهرستان فسا

کد خبر : 92299
بازدید : ۳۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است