۱۴۰۱/۰۸/۱۴

فرماندار ویژه شهرستان فسا

تغییر الگوی کشت، ضرورتی انکار ناپذیر است.

دکتر علیرضا فیروزی فرماندار ویژه شهرستان فسا در دیدار با امام جمعه ، بخشدار و تعدادی دیگر از مسئولان محلی بخش ششده و قره بلاغ  که به منظور بررسی مشکلات این بخش برگزار شد تصریح کرد:

 یکی از بخش های  پرتوان و دارای قابلیت های متعدد در سطح استان فارس بخش ششده و  قره بلاغ  است که در صورت به فعلیت رساندن این ظرفیت ها می توان شاهد رشد و شکوفایی و رونق قابل توجهی در این بخش باشیم.

 وی  در ادامه افزود: البته مشکلاتی مانند کم آبی و یا کمبود امکانات در بخش های مختلف نیز وجود دارد که امیدواریم با همدلی و همگرایی مردم و مسئولین در این بخش و همچنین استفاده از ظرفیت خیرین بومی به شرایط مساعدتری دست یابیم.

 فرماندار ویژه شهرستان فسا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه منطقه ششده و قره بلاغ از دیر باز یکی از  نقاط مهم در عرصه کشاورزی بوده است تصریح کرد:

 این بخش از زمین های حاصلخیز و مرغوب بهره می‌برد اما کاشت محصولات  آب بَر  مانند ذرت ، هندوانه و ... باعث شده که این منطقه دچار مشکلات آبی فراوان شود که در صورت تداوم این روند در آینده ای نه چندان دور مشکلات بیشتری دامنگیر این منطقه خواهد شد.

 دکتر فیروزی کاشت محصولاتی که نیاز به آب کمتری دارند ، به جای محصولاتی که نیاز به آب فراوان دارند را ضروری و انکار ناپذیر برشمرد و خاطرنشان کرد :

از مسئولین ، معتمدین ، اعضای شوراها و دهیاران انتظار می رود که در زمینه اقناع سازی کشاورزان و ترغیب  آنها برای جایگزینی کشت کم آب بَر  اقدام نمایند تا بیش از این در حوزه کشاورزی دچار خسران و مشکلات نشویم .

شایان توجه است که در این جلسه اعضای حاضر  به بیان نظرات و پیشنهادهای  خود پرداختند.


منبع : فرمانداری شهرستان فسا

کد خبر : 93151
بازدید : ۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است